Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Ponuka a cenník

Joga

Hatha Joga

Hatha Joga prináša ukľudnenie a vyrovnanosť na fyzickej aj mentálnej úrovni. Zlepšuje kondíciu, vitalitu a mobilitu kĺbov. Je to nástroj k hľadaniu samého seba. Hatha jogový systém, ktorý je známy aj pod názvom Rádža joga (kráľovská joga), založil indický jogín a mudrc Swatmarama Yogin, autor diela Hatha Yoga Pradipika. Samotné princípy popisuje už Patandžali vo svojich Jóga sútrách. Z filozofického hľadiska ide o obnovenie spojenia individuálneho Ja s univerzálnym Bytím, ktoré vedie k osvieteniu. Základná skladba jogového stretnutia pozostáva z asán (telesných pozícií), pranajámy (práce s dychom), mudier a band (regulátorov a usmerňovačov energií), joga nidry (vedeného procesu relaxácie) a meditácie. Cvičením zlepšujeme dýchanie, stimulujeme vnútorné orgány a nervovú sústavu, ovplyvňujeme činnosť autonómneho vegetatívneho systému, ovládame riadenie emócií. Hatha joga je vhodná pre začiatočníkov ako aj pokročilých, mužov aj ženy, pre všetky vekové kategórie. Zlepšuje ohybnosť a silu svalov a kĺbov, uvoľňuje stres, uľavuje od bolesti chrbta a šije, redukuje nadbytočný tuk. Ozdravuje celý organizmus, zvyšuje jeho zdatnosť a vnímavosť cez cvičenia, ktoré sú nenáročné, šetria kĺby a aktivujú činnosť vnútorných orgánov.

Hatha Jogu cvičíme každú stredu od 17:30 v trvaní cca 90 min., vstupné je 10 €.

V prípade Vášho záujmu si prosím rezervujte svoje miesto, lebo sme často plne obsadení. :)

 

Power Joga

Tento jogový smer začal naberať na popularite zhruba v polovici 90-tych rokov minulého storočia. Cieľom zakladateľov bolo sprístupniť Ashtanga jogu širšiemu okruhu záujemcov. Základom je teda Ashtanga joga, bez predpísanej postupnosti asán. Cvičenie je dynamické, zahrievajúce, intenzívne. Zlepšuje vytrvalosť, pružnosť, držanie tela, mobilitu svalov a kĺbov, celkovo vytvára pevnejší svalový tonus a zvyšuje kondíciu. Dynamické zostavy, ktoré prechádzajú jednotlivými asánami v intenzívnejšom tempe, striedajú pokojnejšie zostavy. Súčasťou cvičenia je taktiež práca s dychom (pranajáma) a dynamická relaxácia. Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie s primeranou ohybnosťou a kondíciou.

Power Jogu cvičíme každý štvrtok od 17:00 v trvaní cca 90 min., vstupné je 10 €.

V prípade Vášho záujmu si prosím rezervujte svoje miesto, lebo sme často plne obsadení. :)

 

Ortho Joga

Tento zábavný názov vznikol spontánne počas hodiny jogy a mohli by sme ho rozvinúť ako ortopedická joga. Už názov vypovedá o tom, že je určená pre ľudí so zníženou mobilitou kĺbov a svalov. Základom sú jednoduché asány v statickej aj dynamickej forme zamerané na rôzne časti tela, spomalené pohyby a koncentrácia pozornosti cez dýchacie techniky. Cvičenia uľavujú od bolesti, zlepšujú mobilitu kĺbov a svalov, zlepšujú schopnosť koncentrácie a pozornosti. Táto joga je veľmi vhodná pre ľudí so sedavým zamestnaním a pre cvičencov, ktorým vyhovuje pomalšia a precítenejšia práca s telom, s dychom a mysľou.

Ortho Jogu cvičíme každú stredu od 15:30 v trvaní cca 90 min., vstupné je 10 €.

V prípade Vášho záujmu si prosím rezervujte svoje miesto, lebo sme často plne obsadení. :)
Objednávka